جعفر پوربیگ جمعه 26 مهر 1392 11:03 ب.ظ نظرات ()
فوتبال ایران حرفه ای نیست.

همه دیدند كه با جار و جنجال دایی،محسن قهرمانی محروم شد.

تا قبل از محرومیت قهرمانی هیچ  عقل سلیمی نمی توانست باور كند كه قهرمانی محكوم به گرفتن رشوه خواهد شد،هرچند كه فدراسیون طبق عادت همیشگی مصلحت جویی،از بیان شفاف حقیقت عاجز است و هیچ وقت قدرت این را نخواهد داشت كه به طور علنی اعلام كند كه آقای X فلان قدر رشوه از فلانی دریافت كرده است تا بازی را به نفع ایشان درآورد.

اما همه میدانند كه پشت پرده این فوتبال همه گیر اما آماتور،غیرورزشی های زیادی فعالیت می كنند.

دیگر به همگان ثابت شده است كه رشوه گرفتن و رشوه دادن و غش و ... در این فوتبال وجود دارد.

مسئولان تراكتور،از زینی زاده گرفته تا جلالی و آذرنیا باید تا نای آخر پیگیر اتفاقات بازی تراكتور و فولاد باشند و بدانند كه كوتاه آمدن در نهایت به نفع تراكتور نخواهد بود.

نامه نگاری های ساده دردی دوا نخواهد كرد.اگر قرار بر این منوال باشد كه با یك سوت ناپاك،حق میلیون ها انسان پایمال شود،پس به دوش كشیدن لقب مسئول تیمی مردمی هم بیجا خواهد بود.

جلالی باید بداند كه مظلومیت در این فوتبال جایی ندارد و تیمی كه مظلوم است نباید مسئول مظلوم هم داشته باشد.

زینی زاده باید بداند كه با یك فكس ساده در فدراسیون،آب از آب هم تكان نخواهد خورد و جلسه ای اضطراری بابت این اتفاقات تشكیل نخواهد شد(برعكس بازی پرسپولیس- سپاهان).

آذرنیا هم باید بپذیرد كه فعالیت رسانه ایش هیچ است و شیرینی و ماجدی و خوروش در مصاحبه ها دست همه را از پشت بسته اند و امثال آذرنیاها با این بایكوت دیالوگیشان جایی در این فوتبال ناپاك ندارند.

مسئولان تراكتوری باید بدانند كه همه آن 40 هزار نفر دلباخته ای كه با مشقت فراوان در استادیوم حاضر شده بودند و بیش از شعارعای تشویقی فوتبال،عیبی یوخ را بر زبان آوردند،منتظر عكس العملی قاطع هستند.