جعفر پوربیگ چهارشنبه 10 مهر 1392 09:45 ب.ظ نظرات ()
اگر نظاره گر بازی استقلال و اف سی سئول كره جنوبی می بودید،متوجه فاصله عمیق فوتبال ما با شرقی های آسیا هم می شدید.

واقعا فوتبالی كه در ایران انجام می شود فاصله ای بسیار زیادی با فوتبال كره ای ها و ژاپنی ها دارد.البته باید امروز فوتبال چین را هم به این عرصه پیشرفت اضافه كرد كه تیم گوانگ‍‍جو با مربیگری مارچلو لیپی یك پای فینال آسیایی است.

در بازی رفت تیم كره ای نود دقیقه بر دفاع استقلال كوبید و استقلال با خوش شانسی فقط دو گل دریافت كرد و در بازی برگشت هم با یك بازی منطقی،استقلال را در خانه متوقف كرد تا نشان دهد فاصله ها بسیار است و این بزرگ نمایی بیخود ما ایرانیها است كه باعث می شود فاصله ها چندان نمایان نشود.

متاسفانه سرمایه گذاری كه در فوتبال ایران می شود محدود به قراردادهای بازیكنان است و هیچ سرمربی درجه یك اروپایی حاضر به فعالیت در این فوتبال نیست.مدیران همه غیرفوتبالی كه حتی بیشتر آنها،مدرك تحصیلی مربوط به حوزه مدیریتی را هم ندارند.

تراكتور ما هم از این قاعده مستثنی نیست و با بازیهایی كه امسال از خود نشان داده است،باز هم همه طرفدارانش را برای لیگ آسیایی مردد كرده است.

نگاه آماری ساده به بازیهای این فصل تراكتور نشان می دهد كه این تیم به طور میانگین روندی ضعیف تر از  یك برد و یك تساوی را در پیش گرفته است(5 برد،4 تساوی،2 باخت) و با این فوتبال در لیگ برتر كشور،نمیتوان خیلی امیدوار به لیگ قهرمانان آسیا شد.

امیدواریم در بازی فردا مقابل راه آهن كه یك بازی خانگی برای تراكتور محسوب می شود هر سه امتیاز بازی نصیب سرخ پوشان آذربایجانی شود تا از فشار روی بازیكنان و كادر فنی كه نه،از فشار روی طرفداران و هواخواهان كاسته شود.