جعفر پوربیگ یکشنبه 31 شهریور 1392 11:12 ب.ظ نظرات ()
نیمه اول یك موقعیت گل و نیمه دوم سه موقعیت.
حاصل نود دقیقه برنامه ریزی وی‍ژه سرمربی تراكتورسازان بوده است.

یاد تونی بخیر كه در زمان او،هر بازی به طور میانگین 15-10 موقعیت گل ایجاد می شد و اگر هیچ كدام از موقعیت ها تبدیل به گل نمی شد،او با جسارت تمام مسئولیت نتایج را بر عهده می گرفت.اما تیم فعلی در بازی داماش در طول نود دقیقه، 4 موقعیت گل ایجاد كرده و از بی دقتی مهاجم نوك(سعید دقیقی) ،بعد از هدر رفتن موقعیت ها،سرمربی او را مقصر اصلی عدم نتیجه گیری قلمداد میكند!

انسانهای بزرگ همیشه توپر هستند و مربیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند،حتی اگر ضعیف ترین بازیكنان را در اختیار داشته باشند باز هم خود را بزرگ تیم میدانند و به این راحتی ها بازیكنان را سپر بلا نمی كنند.

این تیم را خود جلالی بسته  و جمع و جور كرده است و تمام بازیكنان با نظر مثبت او جذب تیم شده اند.پس نبود هماهنگی بین خواسته سرمربی و بازی بازیكنان چندان قابل توجیه نیست.از طرفی هم از دست دادن دو بازیكن(دهنوی و سیدصالحی) نمی تواند تاثیر كلی بر روند تیمی داشته باشد در حالی كه بازیكنان باكیفیت تر جذب شده اند.كریمی جای دهنوی و انصاری فرد،دقیقی و دلیر جای سیدصالحی.

كاش تئوریسین تراكتور كمی جسورتر باشد و در عین حال كه از یك بازیكن انتقاد میكند،عدم موقعیت سازی تیمی در این بازی و بازیهای قبل را بهتر از این آنالیز كرده و كمی هم به فكر اصلاح افكار خود باشد.