جعفر پوربیگ پنجشنبه 7 شهریور 1392 02:41 ب.ظ نظرات ()

با دید کاملا بی طرفانه

1-تراکتور امسال یک هافبک خلاق(قاسم دهنوی) را از دست داد.

2-همچنین یک مهاجم تمام کننده خوب به نام سیدصالحی که در نوک حمله یکی از بهترین بازیکنان لیگ بود.

3-فلاویو لوپز نیز یک خارجی بسیار موفق بود که در میانه میدان و در درگیری های تن به تن همیشه موفق بود.

این سه خروجی اصلی ترین خروجیهای تراکتور بودند که ضربه ای که در نبود این بازیکنان به یک تیم وارد می شود را نمی توان کتمان کرد.

اما با نگاهی به جایگزینان این بازیکنان به خوبی می توان دریافت که تراکتور در یارگیری پا عقب ننهاده است و بازنده این نقل و انتقالات نبوده است.

1-بهترین جایگزین و شاید بهتر از آن برای قاسم دهنوی،علی کریمی است.خلاقیت و هوش کریمی بسیار بالاتر از دهنوی است و پاسهای او دقیق تر.مطمئنا در این پست جایگزین بهتری نصیب تراکتور شده است.

2-سعید دقیقی علاوه بر شم بالای گلزنیش،بازیکنی است که خیلی راحت می تواند حمل توپ کند(برخلاف سیدصالحی).دقیقی همان بازیکنی است که سال قبل دروازه رحمتی را گل باران کرد.با این حال انصاری فرد را هم برای این پست در نظر بگیرید که نور علا نور می شود.

3-اما متاسفانه امسال تراکتور خارجی خوب ندارد و شاید نتوان روی کاغذ و از روی پیش بینی میثم بائو را جایگزین مناسبی برای فلاویو دانست.این یک شکست برای تراکتور در نقل انتقالات لیگ می تواند باشد،اما اگر در چند روز آینده آندرانیک تیموریان به تیم اضافه شود شاید بتوان در این موقعیت هم تعادل را حفظ کرد.

اما اگر بخواهیم کاملا بی طرفانه به بالانس بازیکنان و جایگزین مناسب برای سه خروجی اصلی تیم نگاهی داشته باشیم،خیلی راحت می توانیم عملکرد تیم را در خریدها مثبت ارزیابی کنیم و به آینده امیدوار باشیم.