جعفر پوربیگ شنبه 29 خرداد 1395 02:23 ب.ظ نظرات ()
قبلا هم اشاره داشتیم که تاکتیک اتخاذ شده برای تیم و بالطبع آن ورودی و خروجی بازیکنان در فصل یارگیری،تمام و کمال در حیطه اختیارات سرمربی است و هیچ کس حتی مدیرعامل هم اجازه دخالت در این امور را ندارد،زیرا که قوانین تاریخی فوتبال نشان داده است که این گونه دخالت ها پیامدی جز تاثیر منفی در روند موفقیت و نتیجه گیری تیم نداشته است.در عین حال می پذیریم که باشگاههای هوادار محور یا به تعبیر صحیح تر،تیمهایی که سرمایه اصلی شان هوادارانشان است،توجه بیشتری بر نظرات این طیف حامی دارند و یکی از استراتژی های اصلی شان جلب رضایت حداکثری هوادارانشان است.
طبیعی است که در خلال هرگونه تصمیمی جهت جلب رضایت هوادار،امور جزئی تری مانند سن بازیکنان و موارد مشابه جلوه نماید که شاید روی کاغذ بانی نگرانی هوادار باشد.
اما در این گونه موقعیت ها این هوادار است که باید با داشتن نگرشی منطقی و لزوم توجه به این واقعیت که اولا بازیکنانی که هم ستاره باشند و هم از سن پایینی برخوردار باشند در فوتبال فعلی ما بسیار کمیاب هستند و دوما تجربه از اساسی ترین فاکتورهای موفقیت در فوتبال است،سعی در درک واقعیت های فعلی فوتبالمان داشته باشد.
برای مثال میتوان از بازیکنان مسن در یورو۲۰۱۶ نام برد،همچون دروازه بانان تیم ملی ایتالیا و مجارستان که با چهل سال سن نهایت تاثیرگذاری را دارند و یا مدافع کناری تیم ملی اوکراین که علی رغم ۳۷ ساله بودن در پستی بازی میکند که معمولا بیشترین دوندگی ها در پست مذکور صورت میگیرد(مدافع چپ).
ما قصد توجیه تصمیمات کادر فنی را نداریم اما اعتقاد داریم که با اعتماد به سرمربی که بیشترین تجربه را در لیگ برتر دارد،می توان از ایجاد حاشیه های بی مورد کاست.