جعفر پوربیگ چهارشنبه 19 خرداد 1395 02:35 ق.ظ نظرات ()
معمولا در همه جای دنیا رسم بر این است که بعد از اعتماد به کادر فنی انتخاب شده و در راس آن سرمربی،کمترین دخالتی در ورودی و خروجی بازیکنان و ترکیب و تاکتیک اتخاذ شده صورت نپذیرد،حال چه این عدم دخالت از سوی مدیرعامل و سرپرست و مجموعه عوامل اجرایی باشد و چه از طرف هواداران‌. و دلیل آن نیز تجربه ای است که از گذار سالیان متمادی در تاریخ فوتبال جهان حاصل شده است.یقینا تیم پرهوادار تراکتور نیز از این قاعده مستثنی نیست و لزوم حرفه ای گری ایجاب می نماید که هیچ گونه دخالتی در تصمیمات کادر فنی در زمینه های یاد شده صورت نپذیرد.
در این راستا امیر قلعه نویی بعد از اثبات مجدد خود در تبریز،در بین اکثریت هواداران نیز محبوبیتی قابل قبول بدست آورده است و آنچه که ثمره این اثبات بوده است،پذیرش کارکشته بودن وی در لیگ داخلی است.
در این نوشته سعی نداریم که از جذب یا عدم جذب بازیکنانی همچون بنگر یا مدافع ارمنستانی سخنی به میان آوریم.برای مثال در مورد مدافع تیم پرسپولیس، این دلواپسی کاملا طبیعی جلوه می نماید که مدافعی که متولد سال ۱۳۵۸ میباشد،نگرانی هایی را بابت داشتن سن بالا در بین هواداران ایجاد نماید. اما موضوع حیاتی این است که این گونه نگرانی ها و اظهار نظرهای متعاقب آن نباید به گونه ای باشد که دخالت در کار سرمربی به حساب آید، به خصوص در تیمی همانند تراکتور که به سبب پرهوادار بودنش بالطبع حاشیه هایی را نیز با خود به همراه دارد و الزام کاهش این حواشی،درک بالای هوادار را می طلبد که دید و بینشی عقلانی به تیم خود داشته و با داشتن اعتماد واقعی به کادر فنی،سعی در کاهش حاشیه ها داشته باشد.